Menu

zastrzezenia kart

 

 

Komunikat dot. wykazu podatników VAT (tzw. biała lista podatników VAT)

  • W związku z uruchomieniem przez Ministerstwo Finansów od 1 września 2019 r. nowego wykazu podatników VAT przypominamy, że obowiązek zapłaty na rachunek wskazany na wykazie podatników VAT wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 r.
  • Od tego dnia podatnik, podczas zapłaty na rachunek spoza wykazu, musi liczyć się z negatywnymi konsekwencjami w podatku dochodowym oraz z odpowiedzialnością solidarną w VAT.
  • Oznacza to, że do 31 grudnia 2019 r. zapłata na rachunek spoza wykazu nie pociąga za sobą negatywnych konsekwencji podatkowych.

Obecnie podatnicy mają czas, aby poznać zasady funkcjonowania wykazu, sposób wyszukiwania danych o swoich kontrahentach, jak również zweryfikować aktualność swoich danych i sprawdzić, czy ich rachunki widnieją w wykazie.

Chcesz sprawdzić czy twoje rachunki znajdują się na tzw. białej liście - wejdź na https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka?

Więcej informacji nt. tzw. białej listy podatników VAT pod adresem: https://www.gov.pl/web/finanse/dodatkowe-informacje-ws-wykazu-podatnikow-vat