Menu

accordion menu jquery

baner godziny otwarcia1


zastrzezenia kart

 

 

Wakacje kredytowe

Szanowni Państwo,

Kurpiowski Bank Spółdzielczy w Myszyńcu, informuje, iż zgodnie z wytycznymi przepisów Ustawy z dnia 07 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (tzw. Tarcza Antyinflacyjna), Kredytobiorcy kredytów na cele dotyczące zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych, mają możliwość skorzystania z tzw. „Wakacji kredytowych”. W tym celu Bank udostępnia wzór Wniosku o wakacje kredytowe kredytu udzielonego w walucie polskiej przed dniem 1 lipca 2022r.

Ustawa wprowadza szereg rozwiązań pomocowych dla Kredytobiorców w tym m.in. możliwość zawieszenia spłaty kredytu (zwane wakacjami kredytowymi).

Wakacje kredytowe są udzielane, na wniosek Kredytobiorcy przysługują Kredytobiorcy
w okresie:

  • od dnia 1 sierpnia 2022 r. do dnia 30 września 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
  • od dnia 1 października 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
  • od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. – w wymiarze miesiąca w każdym kwartale.

Udogodnienie przysługuje Kredytobiorcy tylko w stosunku do jednej umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

Okres zawieszenia spłaty kredytu nie jest traktowany jako okres kredytowania, a wszystkie terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia spłaty kredytu.

W okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki ani pobierane opłaty inne niż z tytułu ubezpieczeń powiązanych z tą umową.

Wniosek o Wakacje kredytowe może być złożony w formie:

  • elektronicznej, za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej Internet Banking poprzez elektroniczny formularz Wniosku
  • osobiście w Placówce Banku;
  • drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdy załączony do maila Wniosek opatrzony jest kwalifikowanym podpisem elektronicznym Kredytobiorcy;
  • tradycyjną drogą pocztową na adres Banku.

Fakt korzystania z Wakacji będzie raportowany  do BIK S.A.

Wniosek powinien być złożony przed terminem płatności raty kredytu, o której zawieszenie wnioskuje Kredytobiorca, najpóźniej w dniu płatności raty.

 

Wniosek do pobrania: