Menu

baner godziny otwarcia1


zastrzezenia kart

 

 

Płać telefonem jak kartą - Google Pay

Kurpiowski Bank Spółdzielczy w Myszyńcu udostępnił aplikację Google Pay. Z rozwiązania mogą skorzystać posiadacze kart debetowych i kredytowych Visa i Mastercard wydanych przez Bank.

Aplikacja Google Pay pozwala płacić kartą przy użyciu telefonów z systemem operacyjnym Android w sklepach, a także w wybranych aplikacjach mobilnych. Płatności zbliżeniowe kartą przy użyciu aplikacji Google Pay akceptowane są we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce oraz za granicą. Aby zapłacić kartą Visa lub Mastercard przy użyciu aplikacji Google Pay, wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala. Posiadacz karty w każdym momencie może zobaczyć historię swoich płatności w aplikacji. Aplikacja Google Pay nie przekazuje sprzedawcom prawdziwych danych karty, a tylko wirtualny numer, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Do aplikacji Google Pay można dodać wiele kart i podczas płatności korzystać z dowolnej z nich.

Płać telefonem

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Płatności mobilne za pomocą telefonu są możliwe w tysiącach miejsc - sklepach stacjonarnych, aplikacjach mobilnych czy podczas zakupów online. W sklepach można wygodnie zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe - tak samo jak kartą.

Miejsca te poznasz po jednym z symboli przy kasie:

 

 

Jak korzystać z Google Pay?

1. Pobierz aplikację Google Pay

Pobierz darmową aplikację Google Pay ze sklepu Google Play

musisz mieć konto Google i zaakceptować warunki usługi

 

2. Dodaj kartę

Zarejestruj się w aplikacji i dodaj kartę Twojego Banku, postępując zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. 

musisz posiadać urządzenie mobilne obsługujące technologię NFC oraz telefon z Androidem w wersji 5.0 (Lollipop) lub wyższej

 

3. Płać telefonem

Gotowe! Płać telefonem wybudzając go i zbliżając do terminala płatniczego! 

musisz posiadać aktualną kartę kredytową lub debetową


 

Jak płacić Google Pay

Krok 1

Wybudź i odblokuj telefon

Włącz ekran telefonu, a potem odblokuj telefon. Nie musisz otwierać aplikacji Google Pay.

 

Krok 2

Przyłóż tylną część telefonu do terminala na kilka sekund

Gdy już zapłacisz, na ekranie zobaczysz niebieską ikonę potwierdzenia.

 

Krok 3

Postępuj według instrukcji widocznych na ekranie, jeśli się pojawią

Niektóre sklepy używają starszego oprogramowania, które pyta o PIN lub podpis. W takim przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

 

 

Bezpieczeństwo

Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z Google Pay, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne. Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia - gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.

 
 

Pobierz aplikację Google Pay

Pobierz aplikację i zacznij korzystać z Google Pay.